کد خبر : 13057 تاریخ انتشار : 1395/08/04 - 09:05 تعداد بازدید : 467

مدیر نظارت بر مواد غذایی آرایشی وبهداشتی معاونت غذا ودارو خراسان شمالی بیان کرد:

علایم شایع مسمومیت غذایی دربدن

به گزارش ايفدونا - Ifdona ،

به نقل از روابط عمومی معاونت غذا ودارو خراسان شمالی دکتر حسن براتی زاده مدیر نظارت بر مواد غذایی و آشامیدنی معاونت غذا و دارو با بیان این مطلب گفت : مسمویت های غذایی در اثر آلودگی غذا با باکتری ، ویروس و مواد شیمیایی مضر به وجود می آید که با تشخیص سریع و صحیح علایم می توان به موقع به پزشک مراجعه نمود و آن را بر طرف کرد.

دکتر « حسن براتی زاده » در ادامه افزود : مراقب علائم کم آبی بدن باشید که یکی از خطرناکترین عوارض مسمومیت غذایی است و در اثر دفع بیش از حد مایعات بدن از طریق اسهال و تهوع به به وجود می آید.

این مسئول تصریح کرد : علائم کم آّبی شامل احساس ضعف و کمبود انرژی ، ادرارتیره رنگ ، تهوع ، گرفتگی عضلات بازو و ساق پا ، خشکی دهان و بینی و سرگیجه می باشد.

دکتر « براتی زاده » با اشاره به تفاوت بین علائم مسمومیت غذایی و سایر مشکلات گوارشی بیان کرد : علائم مسمومیت غذایی بعد از هضم غذا کمتر نمی شوند و با انتشار مسمومیت در جریان خون شدت می یابند ، یک دل درد ساده به ندرت با تب همراه است در حالی که مسمومیت غذایی باعث افزایش دمای بدن (تب) می شود.

وی تاکید کرد : علائم مسمویت غذایی را بشناسید و دنبال درمان پزشکی آن باشید قبل از اینکه در اثر کم آبی بدن ضعف و رنجور شوید.

مطالب مرتبط

ارسال نظر

ثبت ديدگاه


آدرس ايميل شما منتشر نمی شود.

اعداد بالا را وارد نمایید*

ديدگاه‌ها 0 ديدگاه